Wkłady do zniczy – na które z nich warto się zdecydować?

Wkłady do zniczy

Wybierając wkłady do zniczy najczęściej zastanawiamy się, które z nich pala się najdłużej. Znicze to nie produkty pierwszej potrzeby, dlatego dokonując ich zakupu liczy się dla nas cena. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, jakie wkłady do zniczy warto wybrać oraz dlaczego.

Wkłady do zniczy – rodzaje

Wybierając się do sklepu w celu kupienia wkładów do zniczy, znajdziemy ich wiele rodzajów. Różnią się średnicą oraz najczęściej czasem palenia. Najczęściej wyróżniamy wkładu olejowym, parafinowe oraz woskowe. Na które z nich warto się zdecydować?

Spośród tych trzech najlepsze okazują się wkłady olejowe do zniczy. Wzbogacone o olej, pala się o wiele dłużej niż pozostałe wkłady. Wkłady te świetnie sprawdzą się zimą, gdyż posiadają zdolność do palenia się w bardzo niskich temperaturach. Ogromną zaletą jest również fakt, że pala się nawet przez kilkadziesiąt godzin – przyczynia się do tego odpowiednia mieszanka tłuszczów roślinnych w połączeniu z granulatem parafinowym.

Do mniej znanych, niż te tradycyjne wkłady do zniczy zaliczamy:

  1. Ekologiczne wkłady, które wytwarzane są na bazie tłuszczu palmowego. Dzięki temu są niegroźne dla środowiska. Jeśli chcesz być ,,eko”, to warto zdecydować się właśnie na ten rodzaj wkładów. Ich cena może być jednak znacznie wyższa, niż cena tradycyjnych wkładów do zniczy.
  2. Długopalne wkłady potrafią palić się nawet przez kilka dni. Są coraz chętniej wybierane przez osoby, które chcą mieć pewność, że znicz będzie płonął jeszcze długi czas po ich wyjściu z cmentarza.
  3. Naftowe wkłady są bezpieczne. Decydując się na ich zakup mamy pewność, że pomnik nie ulegnie zniszczeniu. Wkłady te są również odporne na złe warunki atmosferyczne. Cena tych produktów jest jednak znacznie wyższa. Ich cena uzależniona jest od wielkości i czasu palenia, jednak zaczyna się od 5 zł w górę.
Wkłady elektryczne led do zniczy

Wkłady elektryczne led do zniczy do zniczy to ostatni rodzaj tego typu produktów. Zasilane są bateriami – tak zwanymi ,,paluszkami”. Ich cena jest najwyższa, spośród tych wszystkich. Zaletą jest to, że po wymianie baterii, wkłady te palą się ponownie.