Mielenko i inne niepopularne miejscowości, które warto odwiedzić

domki w Mielenku

Planujesz urlop 2023? Zastanawiasz się, gdzie pojechać, żeby nie przepłacić, a przy tym wypocząć? Wiele osób sceptycznie podchodzi do wyjazdu nad polskie morze. Dlaczego? Kojarzy się z brudną wodą, tłumami i wygórowanymi cenami. Jednak nie w każdej miejscowości tak jest. Na przykład, wartą uwagi opcją są domki w Mielenku lub Chałupach. Zapraszamy do lektury.

Domki w Mielenku i Chałupach

Gdzie jest Mielenko i dlaczego warto je odwiedzić? Nazwa dobrze podpowiada, że znajduje się pod Mielnem. Mielenko, choć blisko kurortowego Mielna kusi spokojem. Łatwe zejście do plaży przez las i wydmy gwarantuje piękne widoki i bliski kontakt z naturą. Co najważniejsze nie ma tam wiele ludzi, a ceny są bardziej przystępne. Znajdą się tu liczne domki wczasowe Mielenko, kwatery w prywatnych domach. Do Mielna można dojść nawet plażą. Inną wartą odwiedzenia miejscowością są Chałupy. Nazwa bardzo znana, ale sama miejscowość i przede wszystkim plaża tuż za Władysławowem i poza centrum miasteczka nie są szczególnie oblężone, ponieważ ruch turystyczny skupia się wokół kempingów i sportów wodnych w zatoce puckiej. Kolejne miejsce to Pustkowo. Jak sama nazwa wskazuje – są tu pustki! Znajdziesz tu szeroką, czystą plażę, a także malowniczy klif i wydmy.

domki wczasowe Mielenko

Piaski, Orzechowo, Trzęsacz

Piaski to ostatnia nadbałtycka miejscowość w Polsce wysunięta na wschód. Plażą można dojść aż do granicy z Rosją (obwodem kaliningradzkim). Raczej nie zobaczysz tam tłumów, a ścieżka spacerowa na pewno cię zachwyci. Woda przy plaży należy raczej do czystej. Następne miejsce o którym postanowiliśmy wspomnieć jest Orzechowo. To mała osada niedaleko Ustki. Tu plaża również zachwyca klifem i to wysokim na 25 metrów. Jeżeli lubisz spacerować, idealnie sprawdzi się ścieżka dydaktyczna „Orzechowa Wydma”. Ciekawą atrakcją jest także punkt widokowy. Z wysokości 48 metrów widać naprawdę piękną scenerię. Ostatnia nadmorska miejscowość, którą opiszemy jest Trzęsacz. Zapomniane miejsce przez wiele osób, a godne uwagi równie mocno co pobliski Rewal. Nad plażą rozciąga się klif, na którym zobaczyć można ruiny średniowiecznego kościoła. Stanowi to bardzo ładne tło do zdjęć. W centrum jest także Multimedialne Muzeum na Klifie.