Remont dachu? Jak wybrać idealną dachówkę? 

Dachówka Gniezno

Remont dachu to spora inwestycja, która przysparza inwestorowi wielu dylematów. Podstawowym zagadnieniem jest zawsze pytanie: „jakie pokrycie wybrać”? Jeśli decyzja pada na dachówkę, pozostaje ustalić jej rodzaj i rozmiar. Wybierając dachówkę w Gnieźnie warto zapoznać się z tematem i posłuchać porad ekspertów. 

Czy istnieje dachówka idealna?

Oczywiście. Nie jest to jednak konkretny model czy kształt. Idealna dachówka lub blachodachówka Gniezno to ta, która jest dopasowana do dachu pod wieloma kątami: zarówno w wersji estetycznej komponuje się z bryłą budynku, jak i pasuje do budynku pod względem ciężaru, formatu i rodzaju. Aby wybrać idealną dachówkę, należy wziąć pod uwagę wielkość dachu, jego kształt, spady, liczbę połaci. Decydując się na zakup dachówki w Gnieźnie warto skonsultować to zagadnienie ze sprzedawcą, który pomoże zobrazować wybór poszczególnego modelu i wyjaśni szczegółowo różnice pomiędzy konkretnymi dachówkami w przypadku danej bryły budynku. 

Duża czy mała płytka?

Jeśli wiemy już, jaki rodzaj dachówki wybieramy, warto zastanowić się nad jej modelem. Obecnie na rynku dachówek w Gnieźnie dostępne są zarówno wielkoformatowe płyty wielkości 30×50, a nawet większe! Cały czas jednak popularność utrzymują klasyczne wymiary oraz bardzo małe dachówki, takie jak holenderki płaskie i karpiówki. Tego typu dachówki niestety mają znacznie większe zużycie na metr kwadratowy, jednak inwestorzy wciąż chętnie po nie sięgają ze względu na ich walory estetyczne – tworzą nietypową strukturę dachu, komponując grę światła i cienia w zależności od kąta padania promieni słonecznych. 

Blachodachówka Gniezno

Dachówka Gniezno – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając rodzaj dachówki w Gnieźnie nie warto kierować się modą, a przede wszystkim funkcjonalnością dachówki. Najlepiej skonsultować u sprzedawcy różne propozycje, które dostosowane będą do danego budynku – czasem nawet wielkość dachówki jest w stanie całkowicie zmienić oblicze dachu. Warto też pamiętać, że każdy remont dachu to spory wydatek, dlatego względy ekonomiczne powinny być na odległych miejscach przy wyborze – wszak to inwestycja na minimum kilkadziesiąt lat.