Psychoterapia – Sięgnięcie w głąb samego siebie, które pomaga  

psychoterapia Bydgoszcz

Ponieważ warunki na świecie cały czas ulegają zmianom, ludzie są coraz bardziej zestresowani. Na nasze samopoczucie wpływa też pęd życia, za mało godzin w dobie, brak zaufania między partnerami, bunt dzieci, hejt w szkole i internecie, mobbing w pracy i wiele, wiele innych. Nawet chemia, którą spożywamy ma wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Pomocą dla wielu okazuje się psychoterapia Bydgoszcz. Ile trwa? Dlaczego pomaga?

Wizyta u specjalisty – Dla kogo?

Odczuwasz ciągłe zmęczenie, choć twój styl życia wcale nie jest szczególnie męczący? A może nie radzisz sobie z emocjami, jesteś wybuchowy, często płaczesz? Masz problemy ze spaniem? Przy takich objawach większość osób od razu dopatruje się chorób fizycznych. Jednak nierzadko – albo nawet częściej – dotyczą one naszej głowy.  Polacy wciąż mają dziwną tendencję do wypierania myśli, że mogli by potrzebować psychologa, psychiatry bądź psychoterapeuty. Jednak prawdą jest, że jak potrzebujemy lekarzy od reszty ciała, bo cos ma prawo nie działać jak należy, tak samo może być z nasza głową. Tym bardziej, że jak wspomnieliśmy we wstępie, nie żyjemy w łatwych czasach.

psychoterapeuta Bydgoszcz

Ile trwa psychoterapia Bydgoszcz?

Psychoterapia Bydgoszcz może być krótkotrwała – zazwyczaj od dwóch do 6 miesięcy, średniotrwała – do roku, a także długotrwała, czyli na rok lub dłużej. To, ile powinna trwać ustala psychoterapeuta Bydgoszcz na podstawie typu problemu, z jakim zgłaszasz się na terapię, poziomu Twojej motywacji do terapii i wprowadzania zmian w życiu, długości trwania problemu i wielu innych. Jednorazowa wizyta trwa około 50 minut. A jak wyglądają takie spotkania?

Jak wygląda wizyta u psychoterapeuty?

 W trakcie psychoterapii pacjent przygląda się sobie. Psychoterapeuta Bydgoszcz pomaga mu zrozumieć, dlaczego w niektórych sytuacjach postępuje w określony sposób. Nieraz okazuje się, że to, jak zachowujemy się w dorosłości wiąże się z dzieciństwem, różnymi traumami. Na przykład pracoholizm, chęć ciągłego zarabiania coraz więcej często ma związek z biedą, której ktoś doświadczył jako dziecko. Poza tym celem psychoterapii jest również znalezienie dla siebie alternatywnych, nieprzysparzających cierpienia sposobów funkcjonowania i myślenia. Terapia psychologiczna pozwala na zdobycie umiejętności, dzięki którym można lepiej radzić sobie w życiu.