Jak stworzyć idealne SPA we własnym ogrodzie?

Jacuzzi

Dziś każdy z nas potrzebuje relaksu bardziej, niż kiedykolwiek. Jednak wyjazdy do prawdziwych SPA są kosztowne. Co więcej, ciężko w tak publicznym miejscu liczyć na prywatność i intymność.  Dlatego warto pomyśleć o własnym SPA – domowym lub ogrodowym. W tym artykule skupimy się na tym ogrodowym. Czy warto zakupić jacuzzi? Może lepsza sauna? Co jeszcze warto mieć?

Własne SPA – Dlaczego warto je mieć?

Prywatność – w ostatnich latach cenimy ją w szczególny sposób. Nie lubimy przyjmować nieznajomych, witać się z nimi. Pandemia również dołożyła swoją cegiełkę, pokazując, że kontakt z kimś twarzą w twarz może być w dzisiejszych czasach niebezpieczny. Poza tym inflacja zabiera nam pieniądze, które wcześniej mieliśmy na rozrywkę i przyjemności. Wiele osób musiało zrezygnować w zeszłym roku i w tym z wakacji. Z tych powodów spa ogrodowe jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście jest to spory koszt, jednak przeliczając na to, ile trzeba by wydać na publiczne SPA, dojazdy, ile przy tym nerwów i starty czasu, zdecydowanie własna strefa relaksu ma więcej zalet niż wad. Regularne korzystanie z jacuzzi czy sauny przynosi korzyści dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Wiele osób zakupuje również fotele masujące. Powiedzmy teraz o korzyściach zdrowotnych i psychicznych wynikających z pobytu w jacuzzi i saunie.

Sauny – Korzyści zdrowotne

Kąpiele parowe, z których korzysta się regularnie mogą przynieść wiele dobrego w kwestii naszego zdrowia. Często łapiesz przeziębienia? Korzystanie z sauny ogrodowej może wiele zdziałać. Takie kąpiele hartują ciało, które staje się bardziej odporne na przeziębienia. Oprócz tego korzystanie z łaźni poprawia pracę układu oddechowego i krążeniowego i przyśpiesza przemianę materii. Można więc powiedzieć, że pomaga w odchudzaniu, a stan naszej skóry poprawia się ponieważ usuwamy z organizmu wiele toksyn.

Spa ogrodowe

 Jacuzzi – Co nam daje regularna kąpiel w wannie Spa? 

Kąpiele w jacuzzi ogrodowym pomagają w redukcji stresu. Poza tym są pomocne w walce z obrzękami nóg. Jeśli masz cellulit to po regularnych kąpielach z hydromasażem zauważysz poprawę stanu skóry. Wielu lekarzy poleca jacuzzi osobom, które zmagają się z efektami kontuzji. Podobnie jak w saunie, usuniesz z organizmu wiele toksyn i wspomożesz swój metabolizm. Ponadto regularne korzystanie z jacuzzi i sauny redukuje poziom stresu!