Hurtownia stali Poznań – Jak wojna wpływa na dostawy stali?

hurtownia stali Poznań

Każdy z nas odczuwa skutki wojny. Ceny paliwa i gazu już są zatrważające a nic nie zapowiada, by miały przestać rosnąć. Podobnie z jedzeniem i innymi produktami. Niedługo odczujemy też podwyżkę związaną z dostawami pszenicy i kukurydzy. Ale jest jeszcze jedna branża, która bardzo cierpi z powodu wojny. Niejedna Hurtownia stali Poznań, nie ma materiałów. Huty wstrzymują produkcję. Dlaczego?

Hurtownia stali Poznań – Wojna a stal w Polsce

Stal jest jednym z kluczowych materiałów wykorzystywanych przy infrastrukturze sieciowej, trakcyjnej, kolejowej, do budowy dróg, w budownictwie mieszkaniowym, przy elektryce. Mówiąc krótko – jeden z najważniejszych materiałów używanych w naszym kraju. Rosja jest piątym największym na świecie eksporterem żelaza i stali. W związku z tym mamy problem. Dziś na rynku jest tak mało stali, że niektóre huty nie mają z czego produkować. Hurtownie stali Poznań zaczynają „świecić pustakami”. W konsekwencji część przedsięwzięć budowlanych może być tymczasowo zatrzymana. Polska huczy od cen paliwa i gazu. Wiele osób obawia się też cen pszenicy i kukurydzy, ponieważ dużą część z nich sprowadzaliśmy z Rosji i Ukrainy. A co powiedzieć, jeśli chodzi o ceny stali? W tej chwili ciężko to ocenić, ponieważ wielu przedsiębiorców po prostu przestało zbierać i realizować zamówienia. Możemy natomiast stwierdzić, że za jakiś czas, gdy sprzedaż ruszy, ceny za kilogram stali konstrukcyjnej mogą skoczyć do 9 złotych za kilogram, co daje nam dwa razy więcej niż przed wojną. Widzimy, że nie tylko braki w ilości są problemem, ale też ceny.

Poznań hurtownia stali – Nie każda hurtownia stanęła

Póki co końca tej pogarszającej się sytuacji nie widać. Rząd zapewnia, że wszystko pod kontrolą. Jednak w trakcie wojny ciężko wymagać nie wiadomo czego. Kiedyś polska „stała na hucie”. Jednak dziś nawet 80% stali pochodzi z importu. Sprowadzamy materiały z Rosji (aktualnie nie), Chin, Brazylii, Niemiec. Na szczęście nie wszystkie Poznań hurtownie stali wstrzymały większe działania. Niektóre póki co dają radę. Wiele z nich oferuje także usługi takie jak cięcie czy gięcie blach itp. Dzięki temu zarabiają nie tylko z produktów. Prawdopodobnie coraz więcej hurtowni zacznie tak działać.
Strach pomyśleć, jak jeszcze wojna odbije się na polskiej gospodarce.