Czy warto zarezerwować noclegi w Krakowie blisko Wawelu?

noclegi w Krakowie blisko Wawelu

Planujesz urlop? Chcesz zwiedzić Polskie miasta? Jeśli masz na liście Kraków, koniecznie się tam wybierz. To jedno z najpiękniejszych Polskich miast, odwiedzanych również przez zagranicznych turystów. W tym artykule powiemy trochę o atrakcjach Krakowskim i o tym czy warto zarezerwować noclegi w Krakowie blisko Wawelu.

Noclegi w Krakowie blisko Wawelu – Czy da się tam odpocząć?

Wiele osób przyzwyczajonych jest do miejskiego gwaru, szumu samochodów, odgłosów bawiących się ludzi. Jednak nie każdy to lubi. Są osoby, które aby wypocząć potrzebują ciszy i spokoju. A jak sprawy mają się z noclegami w Krakowie blisko Wawelu? Trzeba przyznać, że Wawel to miejsce, wokół którego krąży wiele osób i to każdego dnia, szczególnie w okresie wakacyjnym. Jednak to, czy w apartamencie będzie spokojnie, zależy bardziej od standardów samego budynku. Dzięki dobrym technologiom hotele na wysokim poziomie mają świetne wyciszenie. Mimo nocnego czy dziennego gwaru goście mogą się relaksować. Poza tym noclegi w takim miejscu dostarczają wielu możliwości. Kto nie chciałby odpoczywać mając tak piękny widok z okna? A może poranna kawa w kawiarni 100 metrów od Wawelu? Trzeba przyznać, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Zobaczmy, co musisz zobaczyć będąc w Krakowie.

apartamenty Kraków Stare Miasto

Krakowskie „must see”

Kraków słynie z pięknego rynku, wielu restauracji, zamku, Wisły, pięknych tras spacerowych i rowerowych a także z kolorowych kamienic. Poniżej lista miejsc, które musisz zobaczyć będąc w Krakowie.

  • Najpopularniejsza ulica w Krakowie – ulica Floriańska
  • Brama Floriańska
  • Rynek w Krakowie
  • Trakt Królewski prowadzący na Wawel.
  • Bulwary Wiślane – a konkretnie na Bulwar Kurlandzki.

To tylko mała część tego, co musisz zobaczyć w Krakowie. Tak naprawdę większa część starego miasta jest godna uwagi. Gdzieniegdzie można się nawet przenieść we włoski klimat. Podsumujmy.

Apartamenty Kraków Stare Miasto – Czy warto?

Czy warto postawić na apartamenty w Krakowie Stare Miasto? Jak najbardziej! Dostępnych jest wiele apartamentów zapewniających ciszę i spokój, mimo żywotności miasta. Poza tym przyjemnie jest się obudzić ze świadomością iż kilka metrów od apartamentu można zjeść śniadanie i wypić kawę w jednej z klimatycznych kawiarni dostępnych na rynku.